Wytwórnia makaronu

Jesteś na stronie: Home / Wytwórnia makaronu

  • babalscy
  • mąka orkiszowa
  • babalscy

Nasza działalność

Do naszego gospodarstwa przyjeżdża bardzo wiele osób, którzy podziwiają naszą pasję i zamiłowanie do natury. Produkty cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem. Jesteśmy pierwszym producentem jak i gospodarstwem ekologicznym w Polsce, przez co jesteśmy profesjonalistami w tym co robimy. Staramy się dopasować do oczekiwań klienta odnajdując wciąż prymitywne gatunki zbóż, które były uprawiane przed naszą erą i są bogate w wartości będące dziś bardzo ważną cechą dla świadomych klientów. Od wielu lat współpracujemy z Bankiem Genów w Radzikowie, skąd otrzymujemy nasiona zbóż, maksymalnie 100 ziaren i po wielu latach rozmnażania możemy dopiero wykonać finalny produkt. Dziś już modne ziarno Orkiszu, również było zapoczątkowane w naszym gospodarstwie, jak i Samopsza która dopiero zaczyna cieszyć się uznaniem wśród klientów.

Nasze mąki są mielone na młynie żarnowym, przez co zachowują wszystkie wartości odżywcze i są liderem wśród mąk pełnoziarnistych. Płatki zbożowe są wykonywane w temperaturze poniżej 40 stopni, więc zachowują wszystkie witaminy i wartości, prawdopodobnie jedyne takie płatki na polskim rynku. Kasza to połamane czyste ekologiczne ziarno bez żadnych dodatków. Makaron razowy wytwarzamy bez jaj i soli, składnikami jest tylko i wyłącznie mąka pełnoziarnista i woda. Mimo to smakuje świetnie i wielu klientów nie wyobraża sobie dań z innym makaronem! Otręby są oddzielane przy produkcji mąki. Jest to czysta łuska ziarna, bogata w błonnik. Potrafią zdziałać cuda przy oczyszczaniu przewodu pokarmowego jak i żył ze złogów cholesterolowych. Kawa zbożowa Orkiszowa składa się tylko i wyłącznie z prażonego ziarna orkiszu, jest naszym flagowym produktem, jak i Mąka z Samopszy idealnie nadająca się do naleśników i ciast, jak i do chleba. Samopsza jest ziarnem o orzechowym smaku i dania wytwarzane z udziałem Samopszy mają wyjątkowy i niepowtarzalny smak. Produkty z Samopszy są dostępne tylko u nas i jest to bardzo deficytowy towar. Jest to prymitywna dzika odmiana pszenicy, która przez 7 tysięcy lat nie została zmieniona przez człowieka. Kasza z Samopszy, Płatki z Samopszy jak i Makron z Samopszy również znajdziecie Państwo w naszej ofercie. W naszych produktach macie dostęp do takich prymitywnych smaków. Płaskurka jest młodszą siostrą Samopszy. Ma podobne właściwości. Z klasztornej historii wynika, że Chrystus na ostatniej wieczerzy jadł chleb upieczony właśnie z Płaskurki. Produkty z Płaskurki również cieszą się dużym uznaniem, mają wyjątkowy smak jak i kolor. Oczywiście nie skupiamy się tylko i wyłącznie na starych odmianach. Posiadamy również produkty z Pszenicy, Orkiszu, Żyta, Owsa, Gryki, Prosa oraz Jęczmienia. Orkisz został już doceniony w XII wieku przez Św. Hildegardę z Bingen, która uważała go za produkt leczniczy i nazywała go „Pożywieniem dla ciała oraz duszy”. Mąka Orkiszowa może zastąpić nam każdą inną mąkę, również jest świetna do chleba jak i różnych innych wypieków. Nadaje się praktycznie do wszystkiego. Wprowadzi do potraw wyjątkowy smak i cudowne wartości odżywcze. Płatki Orkiszowe i Kasza Orkiszowa zbierają multum świetnych opinii, są pyszne i bardzo zdrowotne. Mąka żytnia, Mąka owsiana, Mąka Gryczana jak i Jęczmienna są produkowane z czystego ziarna i jest to mąka z pełnego przemiału bez żadnych dodatków. Do makaronów mamy największy sentyment, ponieważ od nich zaczynaliśmy. Produkujemy je już prawie z każdego posiadanego ziarna i są fantastyczne, w dodatku są produkowane tylko z Mąki i wody co czyni je świetnym rozwiązaniem dla wegan jak i osób, które chcą się po prostu zdrowo odżywiać.

Wszystkie produkty są w pełni ekologiczne. Jesteśmy najbardziej uznawanym producentem ekologicznej żywności w Polsce, jak i bardzo uznawanym w Europie. Posiadamy pierwszy w Polsce ekologiczny certyfikat. Możecie być Państwo pewni jakości jak i czystości naszych wytworów od syntetycznych środków chemicznym. Wszystkie produkty są na bieżąco poddawane badaniom, produkcja jest nadzorowana przez jednostkę certyfikującą, jak i Pan Mieczysław (właściciel firmy) pionier rolnictwa ekologicznego nadzoruje na co dzień swoim profesjonalnym i bezkompromisowym okiem.

Wszystkie nasze wyroby znajdziecie Państwo w naszym sklepie internetowym oraz w zakładce produkty. Zapraszamy serdecznie!